Biz Kimiz?

Burak Elbeyli

30 Mayıs 1987' de doğdum.
Çocukluğumdan beri hayvanlara, doğa sporlarına ve gezmeye büyük ilgi duyarım. 9 yaşımda sürüngenlere merakım başladı, çok geçmeden Türkiye Herpetofaunasını araştırmaya, bu işin uzmanı üniversite hocaları ile tanışmaya, internet forumlarında bilgi paylaşımında bulunmaya derken daha çocuk yaşlarda kendimi dağda bayırda yılan, kertenkele peşinde koşarken buldum. Yıllar gelip geçti derken 19 yaşımda İzmir Hayvanat Bahçesinde sürüngen bakıcılığına başladım. Böylece hayatımdaki en büyük hobilerimden biride işim olmuş oldu. Fırsat buldukça da çok düşük bütçeler ile gezmeye yeni yerler görmeye farklı coğrafyalar keşfetmeye devam ediyorum. Büyük otellerde konaklamak yerine uygun yerlerde çadır kurmaktan, kendi yemeğimi pişirmekten, kamp hayatındaki sosyalleşmeden daha fazla keyif alıyorum ve daha özgür olduğumu hissediyorum. Kısacası Yolda olmak huzur veriyor. Genç yaşta iş sahibi olduğum için üniversite öğrenim hayatıma açıktan devam ediyorum. Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisiyim. İzmir de yaşıyor ve İzmir Doğal Yaşam Parkında sürüngenlere bakmaya devam ediyorum.
'' Tek gerçek mutluluk paylaşılan zamandır ''
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Muzaffer AKA

16 Temmuz 1981' doğdu.
Güzel Sanatlar Fakültesine hazırlık amaçlı özel bir atölyede resim dersleri aldı. Çocuk yaşlarda ailesinden de destek alarak devam ettirdiği egzotik kuş türlerinin üretimi ve devamlılıklarının sağlanması için yürüttüğü küçük çaplı çalışmalar 2001 yılında eski adıyla İzmir Hayvanat Bahçesi şimdiki adıyla İzmir Doğal Yaşam Parkında başlayan çalışmalarıyla profesyonel bir kimlik kazandı.
Daha yapacak çok şeyi olan tüm şanslı insanların başına gelir dediği karar günü gelince iki büyük amacından birini erteleyerek güzel sanatlar eğitimi almaktan vazgeçti. Şu anda Halkla İlişkiler mezunu ve İşletme bölümü son sınıf öğrencisidir. Resim çalışmalarını ise Büyük Kardıçalı Han'ında K2 sanat merkezinde devam ettirmektedir.
Yurdışı ve yurtiçindeki sıradışı rotalarda düşük bütçe ile özgürce seyahat etmeyi hayat tarzı olarak benimsemiştir. Algılama şansı bulduğu her farklılığın yaşama anlam kattığını, bu durumun insanın varoluşuna duyduğu sevme gücünü arttırdığına, bu sürecin en kolay yöntemlerinden birininde gezmek olduğuna inanıyor.

2 yorum:

  1. umarım videolar da koyarsınız abi

    YanıtlaSil
  2. Ayakları yola koymak lazım. Ruhum zaten gezgin...

    YanıtlaSil